KT223X4-INS
Klein Tools
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KT223X4-INS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KT223X4-INS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KT223X4-INS |
|---|---|
| Manufacturer | Klein Tools |
| Description | WRENCH BOXEND RATCHET ASSORT 9" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $54.96 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.7 lb (317.51g) |
|---|---|
| Tool Type: | Box End, Ratcheting |
| Series: | - |
| Other Names: | 0-9264468028-1 009264468028-1 09264468028-1 68028-1 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Length: | 9.00" (228.6mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Features: | Chrome Finish, Insulated to 1000V |
| End - Size: | 1/2", 9/16", 5/8", 3/4" |
| Detailed Description: | Box End, Ratcheting Wrench 1/2", 9/16", 5/8", 3/4" 9.00" (228.6mm) Length |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KT223X4-INS, use the request quote form to request KT223X4-INS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KT223X4-INS.The price and lead time for KT223X4-INS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KT223X4-INS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

