KT2016A26000ECW18TLG
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KT2016A26000ECW18TLG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KT2016A26000ECW18TLG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KT2016A26000ECW18TLG |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | OSC TCXO 26.000MHZ CLPD SNWV SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.8V |
|---|---|
| Type: | TCXO |
| Size / Dimension: | - |
| Series: | KT2016, Kyocera |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | - |
| Output: | Clipped Sine Wave |
| Other Names: | Q6920584B |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.032" (0.80mm) |
| Function: | - |
| Frequency Stability: | ±2.5ppm |
| Frequency: | 26MHz |
| Detailed Description: | 26MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.8V |
| Current - Supply (Max): | 2mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | - |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KT2016A26000ECW18TLG, use the request quote form to request KT2016A26000ECW18TLG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KT2016A26000ECW18TLG.The price and lead time for KT2016A26000ECW18TLG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KT2016A26000ECW18TLG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

