KSZ8873MLL
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KSZ8873MLL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KSZ8873MLL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KSZ8873MLL |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | 3-PORT 10/100 Switch W/ 1X Rmii 64 LQFP 10X10X1.4MM Tray Rohs Compliant: Yes |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $32.928 | $29.723 | $26.809 | $26.226 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 64-LQFP (10x10) |
| Standards: | 10/100 Base-T/TX PHY |
| Series: | - |
| Protocol: | Ethernet |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 64-LQFP |
| Other Names: | 576-3459 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C, SPI |
| Function: | Switch |
| Detailed Description: | Ethernet Switch 10/100 Base-T/TX PHY I²C, SPI Interface 64-LQFP (10x10) |
| Current - Supply: | 115mA |
| Base Part Number: | KSZ8873 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KSZ8873MLL, use the request quote form to request KSZ8873MLL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KSZ8873MLL.The price and lead time for KSZ8873MLL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KSZ8873MLL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

