KSZ8873FLLI
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KSZ8873FLLI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KSZ8873FLLI with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KSZ8873FLLI |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | 2.5/3.3 V Integrated 3-Port 10/100 Managed Switch with PHYs LQFP-64 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $8.533 | $7.703 | $6.947 | $6.796 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | 64-LQFP (10x10) |
|---|---|
| Shell Style: | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tray |
| Polarization: | 64-LQFP |
| Output: | Switch |
| Other Names: | 1611-KSZ8873FLLI |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Master fclk: | Ethernet |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | KSZ8873FLLI |
| Interface: | I²C, SPI |
| Insertion, Removal Method: | 100 Base-FX PHY |
| Expanded Description: | Ethernet Switch 100 Base-FX PHY I²C, SPI Interface 64-LQFP (10x10) |
| Description: | IC ETHERNET SWITCH 3PORT 64LQFP |
| Current - Supply: | 115mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KSZ8873FLLI, use the request quote form to request KSZ8873FLLI pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KSZ8873FLLI.The price and lead time for KSZ8873FLLI depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KSZ8873FLLI.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

