KSL0V411 LFTR
C&K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KSL0V411 LFTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KSL0V411 LFTR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KSL0V411 LFTR |
|---|---|
| Manufacturer | C&K |
| Description | SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.06 | $1.018 | $0.96 | $0.845 | $0.768 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 5000 pcs | ||
| $0.73 | $0.71 | $0.557 | $0.518 | ||
Specifications
Data sheet
| Type Attributes: | IP60 - Dust Tight |
|---|---|
| Termination Style: | PC Pin |
| Supply Current: | - |
| Series: | KSL |
| RoHS Status: | Bulk |
| Release Force: | - |
| Relay Type: | - |
| Output Code: | Side Actuated |
| Other Names: | *KSL0V411 LFTR CKN10749 KSL0V411 LFTR-ND Y33R41139FP LFT Y33R41139FP LFT-ND Y33R41139FPLFT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 90°C |
| Mounting Type: | Through Hole, Right Angle |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | KSL0V411 LFTR |
| Illumination Voltage (Nominal): | Non-Illuminated |
| Illumination: | Standard |
| Fuse Type: | - |
| Fluid Type: | 0.05A @ 32VDC |
| Features: | - |
| Expanded Description: | Tactile Switch SPST-NO Side Actuated Through Hole, Right Angle |
| Description: | SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V |
| Count Rate: | SPST-NO |
| Contact Timing: | Off-Mom |
| Backing, Carrier: | 8.00mm x 8.00mm |
| Actuator Style/Size: | 300gf |
| Actuator Orientation: | 11.10mm |
| Actuator Length, Right Angle: | - |
| Actuator Color: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KSL0V411 LFTR, use the request quote form to request KSL0V411 LFTR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KSL0V411 LFTR.The price and lead time for KSL0V411 LFTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KSL0V411 LFTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

