KSFI0M81270SHLFT
C&K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KSFI0M81270SHLFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KSFI0M81270SHLFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KSFI0M81270SHLFT |
|---|---|
| Manufacturer | C&K |
| Description | SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.63 | $0.61 | $0.598 | $0.576 | $0.497 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 5000 pcs | ||
| $0.452 | $0.429 | $0.339 | $0.316 | ||
Specifications
Data sheet
| Termination Style: | PC Pin |
|---|---|
| Switch Travel: | - |
| Switch Function: | Off-Mom |
| Series: | KSFI |
| Packaging: | Bulk |
| Outline: | 7.40mm x 7.40mm |
| Other Names: | *KSFI0M81270SHLFT CKN11048 KSFI0M812 70 SH LFT KSFI0M81270SHLFT-ND Y33A812C5FP LFT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Operating Force: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Mechanical Life: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Illumination Voltage (Nominal): | - |
| Illumination Type, Color: | - |
| Illumination: | Non-Illuminated |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Through Hole |
| Contact Rating @ Voltage: | 0.05A @ 32VDC |
| Circuit: | SPST-NO |
| Actuator Type: | Standard |
| Actuator Orientation: | Top Actuated |
| Actuator Material: | - |
| Actuator Length, Right Angle: | - |
| Actuator Height off PCB, Vertical: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KSFI0M81270SHLFT, use the request quote form to request KSFI0M81270SHLFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KSFI0M81270SHLFT.The price and lead time for KSFI0M81270SHLFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KSFI0M81270SHLFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

