KSC5025OTU
Fairchild/ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KSC5025OTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KSC5025OTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KSC5025OTU |
|---|---|
| Manufacturer | Fairchild/ON Semiconductor |
| Description | TRANS NPN 500V 15A TO-3P |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 15A |
|---|---|
| Voltage - Breakdown: | TO-3P-3, SC-65-3 |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 500V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tube |
| Resistor - Base (R1) (Ohms): | 18MHz |
| Power - Max: | 100W |
| Polarization: | TO-3P-3, SC-65-3 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | KSC5025OTU |
| Frequency - Transition: | 20 @ 1.2A, 5V |
| Expanded Description: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 500V 15A 18MHz 100W Through Hole TO-3P-3, SC-65-3 |
| Description: | TRANS NPN 500V 15A TO-3P |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 10µA (ICBO) |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 1V @ 1.2A, 6A |
| Current - Collector (Ic) (Max): | NPN |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KSC5025OTU, use the request quote form to request KSC5025OTU pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KSC5025OTU.The price and lead time for KSC5025OTU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KSC5025OTU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


