KSC3123RMTF
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KSC3123RMTF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KSC3123RMTF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KSC3123RMTF |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | Transistor NPN 20V 50MA SOT-23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.019 | $0.017 | $0.016 | $0.015 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 20V |
|---|---|
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 (TO-236) |
| Series: | - |
| Power - Max: | 150mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Noise Figure (dB Typ @ f): | 3.8dB ~ 5.5dB @ 200MHz |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 20dB ~ 23dB |
| Frequency - Transition: | 1.4GHz |
| Detailed Description: | RF Transistor NPN 20V 50mA 1.4GHz 150mW Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 60 @ 5mA, 10V |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 50mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KSC3123RMTF, use the request quote form to request KSC3123RMTF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KSC3123RMTF.The price and lead time for KSC3123RMTF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KSC3123RMTF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
