KSC1623LMTF
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KSC1623LMTF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KSC1623LMTF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KSC1623LMTF |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | KSC Series NPN 200 mW 50 V 100 mA Surface Mount Epitaxial Transistor SOT-23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.022 | $0.02 | $0.018 | $0.017 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 50V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 300mV @ 10mA, 100mA |
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Series: | - |
| Power - Max: | 200mW |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names: | KSC1623LMTFCT |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | 250MHz |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 50V 100mA 250MHz 200mW Surface Mount SOT-23-3 |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 300 @ 1mA, 6V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100nA (ICBO) |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 100mA |
| Base Part Number: | KSC1623 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KSC1623LMTF, use the request quote form to request KSC1623LMTF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KSC1623LMTF.The price and lead time for KSC1623LMTF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KSC1623LMTF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
