KRM55WR71E686MH01K
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KRM55WR71E686MH01K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KRM55WR71E686MH01K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KRM55WR71E686MH01K |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | CAP CER 68UF 25V X7R SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | 1000 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.15 | $2.002 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thickness (Max): | 0.264" (6.70mm) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm) |
| Series: | KRM |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SMD, J-Lead |
| Other Names: | 490-16293-2 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | J-Lead |
| Lead Spacing: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 68µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead |
| Capacitance: | 68µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KRM55WR71E686MH01K, use the request quote form to request KRM55WR71E686MH01K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KRM55WR71E686MH01K.The price and lead time for KRM55WR71E686MH01K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KRM55WR71E686MH01K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
