KR16TA251512W
Panasonic
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KR16TA251512W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KR16TA251512W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KR16TA251512W |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | FERRITE CORE 80 OHM CLAMP 13.5MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Round |
|---|---|
| Series: | TA |
| Ratings: | - |
| Outer Dimension: | 1.043" Dia (26.50mm) |
| Other Names: | P11399 |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Material: | - |
| Length: | 0.551" (14.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inner Dimension: | 0.531" Dia (13.50mm) |
| Impedance @ Frequency: | 80 Ohm @ 100MHz |
| Detailed Description: | Clamp Chassis Mount Ferrite Core 80 Ohm @ 100MHz ID 0.531" Dia (13.50mm) OD 1.043" Dia (26.50mm) Length 0.551" (14.00mm) |
| Design: | Clamp |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KR16TA251512W, use the request quote form to request KR16TA251512W pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KR16TA251512W.The price and lead time for KR16TA251512W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KR16TA251512W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

