KPT2E16-26PEW
Buy KPT2E16-26PEW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KPT2E16-26PEW
Manufacturer Cannon
Description CONN RCPT MALE 26POS GOLD SOLDER
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
Data sheet
Voltage Rating:600VAC, 850VDC
Termination:Solder
Shielding:-
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:8-33
Packaging:Bulk
Other Names:IKPT2E16-26PEW
KPT2E1626PEW
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Positions:26
Mounting Type:Panel Mount, Through Hole
Fastening Type:Bayonet Lock
Detailed Description:26 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold
Current Rating:7.5A