KPM050
Klein Tools
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KPM050 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KPM050 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KPM050 |
|---|---|
| Manufacturer | Klein Tools |
| Description | DOUBLE-WEAVE, FLEXIBLE-EYE PULLI |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $87.30 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Pulling Grip |
|---|---|
| Style: | Medium Duty |
| Series: | - |
| Other Names: | 0-9264447468-2 009264447468-2 09264447468-2 47468-2 |
| Mesh Type: | Closed |
| Mesh Length: | 13" |
| Material: | Steel, Galvanized |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Eye Type: | Flexible |
| Detailed Description: | Pulling Grip Medium Duty Flexible 13" |
| Cable Diameter: | 0.50" ~ 0.61" (12.7mm ~ 15.5mm) |
| Break Strength: | 480 lbs |
| Bale Length: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KPM050, use the request quote form to request KPM050 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KPM050.The price and lead time for KPM050 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KPM050.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

