KP1830322065W
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KP1830322065W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KP1830322065W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KP1830322065W |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP FILM 0.022UF 10% 63VDC RAD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 700 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.578 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - DC: | 63V |
|---|---|
| Voltage Rating - AC: | 40V |
| Tolerance: | ±10% |
| Termination: | PC Pins |
| Size / Dimension: | 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm) |
| Series: | KP 1830 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Radial |
| Other Names: | 1830322065W |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Dielectric Material: | Polypropylene (PP) |
| Detailed Description: | 0.022µF Film Capacitor 40V 63V Polypropylene (PP) Radial |
| Capacitance: | 0.022µF |
| Applications: | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KP1830322065W, use the request quote form to request KP1830322065W pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KP1830322065W.The price and lead time for KP1830322065W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KP1830322065W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

