KP1830233011
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KP1830233011 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KP1830233011
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP FILM 3300PF 1% 100VDC RADIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:63V
Tolerance:±1%
Termination:PC Pins
Series:KP 1830
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:1830233011
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:-
Dielectric Material:Polypropylene (PP)
Detailed Description:3300pF Film Capacitor 63V 100V Polypropylene (PP) Radial
Capacitance:3300pF