KNP400JT-73-2R2
Buy KNP400JT-73-2R2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KNP400JT-73-2R2
Manufacturer Yageo
Description RES WW 4W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)
Series:KNP
Resistance:2.2 Ohms
Power (Watts):4W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Detailed Description:2.2 Ohms ±5% 4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound