KNP3WSJR-52-0R39
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KNP3WSJR-52-0R39 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KNP3WSJR-52-0R39
Manufacturer Yageo
Description RES WW 3W 5% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)
Series:KNP
Resistance:390 mOhms
Power (Watts):3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Detailed Description:390 mOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound