KNP2WSJR-52-1R5
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KNP2WSJR-52-1R5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KNP2WSJR-52-1R5
Manufacturer Yageo
Description RES WW 2W 5% AXIAL
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)
Series:KNP
Resistance:1.5 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Number of Terminations:2
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Detailed Description:1.5 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound