KNP200JR-73-330R
Buy KNP200JR-73-330R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KNP200JR-73-330R
Manufacturer Yageo
Description RES WW 2W 5% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.205" Dia x 0.610" L (5.20mm x 15.50mm)
Series:KNP
Resistance:330 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-40°C ~ 200°C
Features:Flame Retardant Coating, Safety
Detailed Description:330 Ohms ±5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound