KNA16390C11MA7TS
AVX Corporation
KNA16390C11MA7TS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KNA16390C11MA7TS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KNA16390C11MA7TS
Manufacturer AVX Corporation
Description FILTER LC 11PF 390MHZ SMD
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Values:C = 11pF
Type:Low Pass
Technology:LC
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:KNA, Kyocera
Resistance - Channel (Ohms):-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad
Other Names:1253-1070-1
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.024" (0.60mm)
Filter Order:-
ESD Protection:No
Detailed Description:LC EMI Filter Low Pass C = 11pF 35mA 0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad
Current:35mA
Center / Cutoff Frequency:390MHz (Cutoff)
Attenuation Value:20dB @ 800MHz ~ 1GHz