KMQ200VS182M30X35T2
Nippon Chemi-Con
KMQ200VS182M30X35T2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KMQ200VS182M30X35T2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KMQ200VS182M30X35T2
Manufacturer Nippon Chemi-Con
Description CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:1.181" Dia (30.00mm)
Series:KMQ
Ratings:-
Polarization:Polar
Packaging:Tray
Package / Case:Radial, Can - Snap-In
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Height - Seated (Max):1.378" (35.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Detailed Description:1800µF 200V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
Capacitance:1800µF