KMPC866TZP133A
NXP Semiconductors / Freescale
KMPC866TZP133A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KMPC866TZP133A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KMPC866TZP133A
Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description IC MPU MPC8XX 133MHZ 357BGA
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - I/O:3.3V
USB:-
Supplier Device Package:357-PBGA (25x25)
Speed:133MHz
Series:MPC8xx
Security Features:-
SATA:-
RAM Controllers:DRAM
Packaging:Tray
Package / Case:357-BBGA
Operating Temperature:0°C ~ 95°C (TA)
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Graphics Acceleration:No
Ethernet:10 Mbps (4), 10/100 Mbps (1)
Display & Interface Controllers:-
Detailed Description:MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 133MHz 357-PBGA (25x25)