KMPC860SRCVR50D4
NXP Semiconductors / Freescale
KMPC860SRCVR50D4
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KMPC860SRCVR50D4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KMPC860SRCVR50D4
Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - I/O:3.3V
USB:-
Supplier Device Package:357-PBGA (25x25)
Speed:50MHz
Series:MPC8xx
Security Features:-
SATA:-
RAM Controllers:DRAM
Packaging:Tray
Package / Case:357-BBGA
Operating Temperature:-40°C ~ 95°C (TA)
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Graphics Acceleration:No
Ethernet:10 Mbps (4)
Display & Interface Controllers:-
Detailed Description:MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 50MHz 357-PBGA (25x25)