KMC8610VT1333JB
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KMC8610VT1333JB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KMC8610VT1333JB
Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description IC MPU MPC86XX 1.333GHZ 783BGA
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - I/O:1.8V, 2.5V, 3.3V
USB:-
Supplier Device Package:783-FCPBGA (29x29)
Speed:1.333GHz
Series:MPC86xx
Security Features:-
SATA:-
RAM Controllers:DDR, DDR2
Packaging:Tray
Package / Case:783-BBGA, FCBGA
Operating Temperature:0°C ~ 105°C (TA)
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Graphics Acceleration:No
Ethernet:-
Display & Interface Controllers:DIU, LCD
Detailed Description:PowerPC e600 Microprocessor IC MPC86xx 1 Core, 32-Bit 1.333GHz 783-FCPBGA (29x29)