KMC68302AG25C
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KMC68302AG25C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KMC68302AG25C
Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description IC MPU M683XX 25MHZ 144LQFP
(In US Dollars)
60 pcs
Data sheet
Voltage - I/O:5.0V
USB:-
Supplier Device Package:144-LQFP (20x20)
Speed:25MHz
Series:M683xx
Security Features:-
SATA:-
RAM Controllers:DRAM
Packaging:Tray
Package / Case:144-LQFP
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 8/16-Bit
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Graphics Acceleration:No
Ethernet:-
Display & Interface Controllers:-
Detailed Description:M68000 Microprocessor IC M683xx 1 Core, 8/16-Bit 25MHz 144-LQFP (20x20)