KLKD015.H
Hamlin / Littelfuse
KLKD015.H
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KLKD015.H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KLKD015.H
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CARTRIDGE 15A 600VAC/VDC
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:600V
Voltage Rating - AC:600V
Size / Dimension:0.406" Dia x 1.500" L (10.31mm x 38.10mm)
Series:POWR-GARD® KLKD
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:Cartridge, Non-Standard
Other Names:KLKD015.HLF
KLKD015.HLF-ND
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Melting I²t:137.333
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Cartridge
Features:-
DC Cold Resistance:0.00782 Ohms
Current Rating:15A