KHC250E225Z31N0B00
Nippon Chemi-Con
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KHC250E225Z31N0B00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KHC250E225Z31N0B00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KHC250E225Z31N0B00 |
|---|---|
| Manufacturer | Nippon Chemi-Con |
| Description | CAP CER 2.2UF 25V Y5U 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Thickness (Max): | 0.063" (1.60mm) |
| Temperature Coefficient: | Y5U (E) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Series: | THC |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Other Names: | Q7796062 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 2.2µF -20%, +80% 25V Ceramic Capacitor Y5U (E) 1206 (3216 Metric) |
| Capacitance: | 2.2µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KHC250E225Z31N0B00, use the request quote form to request KHC250E225Z31N0B00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KHC250E225Z31N0B00.The price and lead time for KHC250E225Z31N0B00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KHC250E225Z31N0B00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

