KD1208PHB1.13.(2).GN
Sunon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KD1208PHB1.13.(2).GN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KD1208PHB1.13.(2).GN with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KD1208PHB1.13.(2).GN |
|---|---|
| Manufacturer | Sunon |
| Description | FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $11.52 | $10.771 | $9.769 | $9.017 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $7.89 | $7.389 | $6.888 | |||
Specifications
Data sheet
| Width: | 15.00mm |
|---|---|
| Weight: | 0.15 lb (68.04g) |
| Voltage Range: | - |
| Voltage - Rated: | 12VDC |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Static Pressure: | 0.130 in H2O (32.4 Pa) |
| Size / Dimension: | Square - 80mm L x 80mm H |
| Series: | KD |
| RPM: | 3000 RPM |
| Power (Watts): | 2.50W |
| Other Names: | 259-1442 KD1208PHB1 13(2).GN KD1208PHB1132GN |
| Operating Temperature: | - |
| Noise: | 35.0 dB(A) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Frame: | - |
| Material - Blade: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Current Rating: | 0.210A |
| Bearing Type: | Ball |
| Approvals: | CE, CUR, TUV, UL |
| Air Flow: | 40.0 CFM (1.12m³/min) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KD1208PHB1.13.(2).GN, use the request quote form to request KD1208PHB1.13.(2).GN pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KD1208PHB1.13.(2).GN.The price and lead time for KD1208PHB1.13.(2).GN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KD1208PHB1.13.(2).GN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

