KCM55WR71J226MH01K
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KCM55WR71J226MH01K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KCM55WR71J226MH01K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | KCM55WR71J226MH01K |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | CAP CER 22UF 63V X7R SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.58 | $4.12 | $3.113 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 63V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thickness (Max): | 0.264" (6.70mm) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Size / Dimension: | 0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm) |
| Series: | KCM |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | Stacked SMD, 2 J-Lead |
| Other Names: | 490-5839-6 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | J-Lead |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 22µF ±20% 63V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead |
| Capacitance: | 22µF |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply KCM55WR71J226MH01K, use the request quote form to request KCM55WR71J226MH01K pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KCM55WR71J226MH01K.The price and lead time for KCM55WR71J226MH01K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# KCM55WR71J226MH01K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

