KC355LD72W224KH01K
Murata Electronics
KC355LD72W224KH01K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KC355LD72W224KH01K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KC355LD72W224KH01K
Manufacturer Murata Electronics
Description CAP CER 0.22UF 450V X7T 2220
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:450V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.110" (2.80mm)
Temperature Coefficient:X7T
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Series:KC3
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Soft Termination
Detailed Description:0.22µF ±10% 450V Ceramic Capacitor X7T 2220 (5750 Metric)
Capacitance:0.22µF