KAL50FB1R50
Stackpole Electronics, Inc.
KAL50FB1R50
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KAL50FB1R50 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KAL50FB1R50
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES CHAS MNT 1.5 OHM 1% 50W
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Series:KAL
Resistance:1.5 Ohms
Power (Watts):50W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:KAL 50 1.5 1% B