KAL50FB15R0
Stackpole Electronics, Inc.
KAL50FB15R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KAL50FB15R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KAL50FB15R0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES CHAS MNT 15 OHM 1% 50W
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 250 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Size / Dimension:1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Series:KAL
Resistance:15 Ohms
Power (Watts):50W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:KAL 50 15 1% B