KAL25FB2R00
Stackpole Electronics, Inc.
KAL25FB2R00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KAL25FB2R00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KAL25FB2R00
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES CHAS MNT 2 OHM 1% 25W
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Size / Dimension:1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Series:KAL
Resistance:2 Ohms
Power (Watts):25W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial, Box
Other Names:KAL 25 2 1% B