KAJ10LHGT
E-Switch
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KAJ10LHGT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. KAJ10LHGT
Manufacturer E-Switch
Description SWITCH SLIDE DIP SPST 25MA 24V
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Washable:No
Voltage Rating:24VDC
Termination Style:PC Pin
Series:KAJ
Pitch:0.100" (2.54mm), Full
Packaging:Tube
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Positions:10
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Mechanical Life:2,000 Cycles
Length:1.000" (25.40mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height Above Board:0.165" (4.20mm)
Features:-
Electrical Life:2,000 Cycles
Detailed Description:Dip Switch SPST 10 Position Through Hole Slide (Standard) Actuator 25mA 24VDC
Current Rating:25mA