K561J10C0GH5UH5
Electro-Films (EFI) / Vishay
K561J10C0GH5UH5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy K561J10C0GH5UH5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. K561J10C0GH5UH5
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 560PF 100V C0G/NP0 RAD
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Series:Mono-Kap™ K
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.100" (2.54mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:560pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:560pF