K392K10X7RH53L2
Electro-Films (EFI) / Vishay
K392K10X7RH53L2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy K392K10X7RH53L2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. K392K10X7RH53L2
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 3900PF 100V X7R RADIAL
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Series:Mono-Kap™ K
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:3900pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
Capacitance:3900pF