K224K20X7RF53L2
Electro-Films (EFI) / Vishay
K224K20X7RF53L2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy K224K20X7RF53L2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. K224K20X7RF53L2
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:Mono-Kap™ K
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.22µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Capacitance:0.22µF