K220J10C0GF5TH5
Electro-Films (EFI) / Vishay
K220J10C0GF5TH5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy K220J10C0GF5TH5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. K220J10C0GF5TH5
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 RADIAL
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Series:Mono-Kap™ K
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.100" (2.54mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:22pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:22pF