K122M15X7RK5TH5
Electro-Films (EFI) / Vishay
K122M15X7RK5TH5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy K122M15X7RK5TH5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. K122M15X7RK5TH5
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 1200PF 200V X7R RADIAL
(In US Dollars)
12000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Series:Mono-Kap™ K
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.100" (2.54mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1200pF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R Radial
Capacitance:1200pF