K120J15C0GF5TH5
Electro-Films (EFI) / Vishay
K120J15C0GF5TH5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy K120J15C0GF5TH5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. K120J15C0GF5TH5
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 12PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Series:Mono-Kap™ K
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Other Names:2252-305-10129
BC1031TR
K120J15COGF5TH5
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Height - Seated (Max):0.257" (6.54mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:12pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:12pF