K103M15X7RH5UL2
Electro-Films (EFI) / Vishay
K103M15X7RH5UL2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy K103M15X7RH5UL2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. K103M15X7RH5UL2
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Series:Mono-Kap™ K
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:10000pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
Capacitance:10000pF