K102K15C0GF5UH5
Electro-Films (EFI) / Vishay
K102K15C0GF5UH5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy K102K15C0GF5UH5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. K102K15C0GF5UH5
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 RAD
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Series:Mono-Kap™ K
Ratings:-
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Style:Formed Leads
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.100" (2.54mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1000pF ±10% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:1000pF