K101J10C0GH5TL2
Electro-Films (EFI) / Vishay
K101J10C0GH5TL2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy K101J10C0GH5TL2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. K101J10C0GH5TL2
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 RAD
(In US Dollars)
20000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Series:Mono-Kap™ K
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.062" (1.58mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:100pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:100pF