JRCW450R641-TZ
GE Critical Power
JRCW450R641-TZ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy JRCW450R641-TZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. JRCW450R641-TZ
Manufacturer GE Critical Power
Description DC DC CONVERTER 32V 450W
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
40 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:32V
Voltage - Isolation:1.5kV
Voltage - Input (Min):36V
Voltage - Input (Max):75V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.39" L x 2.27" W x 0.50" H (60.7mm x 57.7mm x 12.7mm)
Series:ORCA™ JRCW450R
Power (Watts):450W
Packaging:Tray
Package / Case:9-DIP Module
Other Names:109164397
CC109164397
JRCW450R641TZ
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Features:Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Efficiency:94.4%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 32V 14A 36V - 75V Input
Current - Output (Max):14A