JLLS900.X
Hamlin / Littelfuse
JLLS900.X
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy JLLS900.X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. JLLS900.X
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CRTRDGE 900A 600VAC/300VDC
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:300V
Voltage Rating - AC:600V
Size / Dimension:2.630" Dia x 2.299" L (66.80mm x 58.40mm)
Series:POWR-GARD® JLLS
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Other Names:JLLS 900A
JLLS900
Operating Temperature:-
Mounting Type:Bolt Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Cartridge
Features:-
Current Rating:900A