JAN2N2325U4
Microsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy JAN2N2325U4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. JAN2N2325U4
Manufacturer Microsemi
Description SCR 150V 3SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - On State (Vtm) (Max):2.2V
Voltage - Off State:150V
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):800mV
Supplier Device Package:U4
Series:Military, MIL-STD-701
SCR Type:Sensitive Gate
Packaging:Bulk
Package / Case:3-SMD, No Lead
Operating Temperature:-65°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Detailed Description:SCR 150V Sensitive Gate Surface Mount U4
Current - On State (It (AV)) (Max):1.6A
Current - Off State (Max):10µA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):15A @ 60Hz
Current - Hold (Ih) (Max):2mA