IT9100-C0
Panduit
IT9100-C0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IT9100-C0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IT9100-C0
Manufacturer Panduit
Description CABLE TIE INLINE 124# BLK 14.1"
(In US Dollars)
100 pcs1000 pcs5000 pcs10000 pcs
Data sheet
Wire/Cable Tie Type:Cable Tie, Parallel
Width:0.350" (8.89mm)
Tensile Strength:124 lbs (56.25 kg)
Series:BELT-TY™ IN-LINE IT
Packaging:100 per Pkg
Other Names:298-13703
IT9100-C0-ND
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material:Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Approximate:14.00"
Length - Actual:1.175' (358.14mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:UV Resistant, Weather Resistant
Detailed Description:Cable Tie, Parallel Black 3.94" (100.00mm) 0.350" (8.89mm) 124 lbs (56.25 kg) 1.175' (358.14mm)
Color:Black
Bundle Diameter:3.94" (100.00mm)