ISL2100AAR3Z
Intersil
ISL2100AAR3Z
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ISL2100AAR3Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ISL2100AAR3Z
Manufacturer Intersil
Description IC DVR HALF-BRDG HF 100V 2A 9DFN
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 90 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:9 V ~ 14 V
Supplier Device Package:9-DFN-EP (3x3)
Series:-
Rise / Fall Time (Typ):10ns, 10ns
Packaging:Tube
Package / Case:9-VFDFN Exposed Pad
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)
Number of Drivers:2
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Logic Voltage - VIL, VIH:3.7V, 7.4V
Input Type:Non-Inverting
High Side Voltage - Max (Bootstrap):114V
Gate Type:N-Channel MOSFET
Driven Configuration:Half-Bridge
Detailed Description:Half-Bridge Gate Driver IC Non-Inverting 9-DFN-EP (3x3)
Current - Peak Output (Source, Sink):2A, 2A