ISC1812RQ1R8K
Dale / Vishay
ISC1812RQ1R8K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ISC1812RQ1R8K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ISC1812RQ1R8K
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 1.8UH 403MA 430 MOHM
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Shielding:Shielded
Series:ISC-1812
Ratings:-
Q @ Freq:30 @ 7.96MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Iron Powder
Inductance Frequency - Test:7.96MHz
Inductance:1.8µH
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)
Frequency - Self Resonant:90MHz
Detailed Description:1.8µH Shielded Wirewound Inductor 403mA 430 mOhm Max 1812 (4532 Metric)
DC Resistance (DCR):430 mOhm Max
Current Rating:403mA