IS61NLP102418-250B3I-TR
ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IS61NLP102418-250B3I-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IS61NLP102418-250B3I-TR
Manufacturer ISSI (Integrated Silicon Solution, Inc.)
Description IC SRAM 18M PARALLEL 165TFBGA
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Write Cycle Time - Word, Page:-
Voltage - Supply:3.135 V ~ 3.465 V
Technology:SRAM - Synchronous
Supplier Device Package:165-TFBGA (13x15)
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:165-TBGA
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Memory Type:Volatile
Memory Size:18Mb (1M x 18)
Memory Interface:Parallel
Memory Format:SRAM
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:SRAM - Synchronous Memory IC 18Mb (1M x 18) Parallel 250MHz 2.6ns 165-TFBGA (13x15)
Clock Frequency:250MHz